Salon Urody Kosmetyczny Warszawa,depilacja laserowa,medycyna estetyczna,makijaż permanentny AFRODYTA Warszawa
Zapisz się do newslettera


Strona główna | Zadaj pytanie | Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli nie znajdziesz poniżej odpowiedzi na Twoje pytania, możesz je nam zadać na stronie Zadaj Pytanie.
Bardzo szczegółowe informacje na temat konkretnych zabiegów ukryte są pod linkami "Chcesz Wiedzieć Więcej - Kliknij", znajdującymi się na dole każdej strony opisującej daną usługę. Zawarte są tam dokładne informacje na temat zabiegu opisanego na aktualnie otwartej stronie

 

Depilacja laserowa

W jaki sposób nalezy przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Osoby które depilowały wcześniej miejsca, które mają być poddane depilacji laserowej, za pomocą sposobów wyrywających włosy (wosk, depilator elektryczny, pinceta)powinny odczekać 6 tygodni od ostatniej takiej mechanicznej depilacji by unormować cykl wzrostu włosów. Do przeprowadzenia zabiegu wymagane jest by włoski miały długość min. 3 mm. Nie należy również poddawać się zabiegowi depilacji laserowej ze świeżą opalenizną (2-3 dni). Dobrze jest zrobić łagodny peeling w miejscu, które ma być poddane depilacji laserowej.

Ile trwa jeden zabieg depilacji Laserem PIL?

W zależności od wielkości depilowanej powierzchni i gęstości owłosienia, czas zabiegu może być różny dla tych samych partii ciała. Przykładowo, depilacja laserowa górnej wargi trwa do 30 minut, bikini czy pachy 45-60 minut, uda około 3 godzin, a całe nogi nawet 6-7 godzin (w takim przypadku sugerujemy podzielenie zabiegu na dwa, najlepiej kolejne dni).

Ile trwa zabieg depilacji metodą I2PL?

W zależności od wielkości depilowanej powierzchni i gęstości owłosienia, czas zabiegu może być różny dla tych samych partii ciała. Przykładowo, depilacja górnej wargi trwa ok. 5 minut, bikini czy pachy 30 minut, uda około 40 minut, a całe nogi ok.60 minut.

Czy włosy już nigdy nie odrosną?

Włosy usunięte za pomocą lasera PIL nie odrastają nigdy, gdyż zostaje zniszczone połączenie mieszka włosowego z odżywiającym go włosowatym naczyniem krwionośnym. Mieszek włosowy bez dostarczanych przez krew materiałów odżywczych obumiera. Nie powstanie w tym miejscu nowa cebulka (jak może to być w przypadku metod depilacji usuwających jedynie cebulkę, wyrywanie, niektóre inne lasery, itp.), gdyż nie są w to miejsce dostarczane żadne produkty odżywcze ani budulcowe.

Kiedy najlepiej jest korzystać z depilacji laserowej?

Kurację najlepiej jest rozpoczynać po lecie - jesienią, kiedy nie korzystamy już z kąpieli słonecznych i nie wystawiamy depilowanych części ciała na działanie promieni słonecznych, a dzięki temu możemy zakończyć całą serię zabiegów jeszcze przed nastaniem wiosny.

Na czym polega zabieg próbny?

Próbny zabieg wykonywany jest za darmo. Polega on na przeprowadzeniu depilacji laserowej na powierzchni około 10 cm2 i ma na celu ukazanie zalet depilacji laserm PIL tj.: całkowita bezbolesność, bezpieczeństwo i brak skutków ubocznych w postaci przebarwień czy nawet poparzeń, zdarzających się w przypadku innych typów laserów.

Ile wcześniej trzeba się umawiać na zabieg?

Zawsze prosimy o wcześniejsze umówienie telefoniczne terminu wizyty gdyż, podczas tej pierwszej rozmowy telefonicznej wykluczymy ewentualne przeciwwskazania i poinformujemy jak należy przygotować się zabiegu (tel. 22 498 99 66 od Pn do Pt w godzinach 9.00-21.00, w Sobotę od 10.00 do 18.00 a w Niedzielę od 10.00-16.00.). Dzięki temu już podczas pierwszej wizyty można przeprowadzić zabieg depilacji.

Jak się ma opalanie do zabiegów depilacji laserowej?

Nie należy również poddawać się zabiegowi depilacji laserowej ze świeżą opalenizną (2-3 dni). Nie powinno opalać się miejsc poddanych naświetlaniu laserem przez okres 5 tygodni po ostatnim zabiegu, może to spowodować powstanie przebarwień na skórze. W związku z tym, że zabiegi powinno się wykonywac co 4-6 tygodn, przez cały okres kuracji i 5 tygodni po ostatnim zabiegu nie można opalać depilowanych miejsc. Kremy ochronne z wysokim faktorem, chronią przed normalnym, codziennym działaniem słońca i mogą być niewystarczające w przypadku długotrwałego wystawiania depilowanej powierzchni na promienie słoneczne.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazania to przedewszytkim: ciąża,świeże rany i choroby skóry w miejscu planowanego zabiegu, poważne choroby układu immunologicznego i krwionośnego, zażywanie leków fotouczulających (np. dziurawiec).

Ile razy trzeba powtórzyć zabieg?

Średnia liczba zabiegów potrzebna do pozbycia się owłosienia wynosi około 5,6 jednak czasami należy wykonać i 8 zabiegów lub tylko 3. Zależy to od wielu czynników tj.: miejsce ciała, typ i kolor włosów, dotychczasowe metody depilacji oraz indywidualne cechy osobnicze każdego człowieka. Zabiegi należy wykonywać w odstępach co 5 tygodni.

Czy podczas zabiegu stosuje się jakieś środki znieczulające?

Podczas zabiegów depilacji laserowej LaserPil, nie są stosowane żadne środki znieczulające, gdyż zabiegi sa absolutnioe bezbolesne.

 

CelluLaser

Czy CelluLaser zwalczy również dużą nadwagę?

Niestety nie. CelluLaser działa tylko na tzw. miejscową otyłością, wynikającą z zalegania w danym miejscu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, powodując ich odprowadzenie przez układ krwionosny i limfatyczny. Po tym zabiegu waga ciała lekko spada jednak w ten sposób nie można walczyć skutecznie z nadwagą.

 

Conture Make Up

"Korekta 1" - GRATIS - dotyczy to poprawy po zabiegu, wykonanej w ciągu 2 tygodni, jeśli barwnik nie we wszystkich miejscach przyjął się prawidłowo. Pozostałe korekty dotyczą sytuacji gdy po upływie 3 do 5 lat wzór jest odnawiany w miejscu starego makijażu, który w tym czasie powinien równomiernie blednąć i schodzić.Trwałość makijażu wykonywanego metodą Conture Make Up wynika ze jego specyfiki. Otóż barwnik wprowadzany jest pod drugą warstwę naskórka. W zależności od tempa łuszczenia się naskórka w naturalny sposób, barwnik znika razem z nim po okresie 3-5 lat. Metoda Conture Make Up, jako numer 1 w Europie zapewnia bardzo dokładne wprowadzenie barwnika na tę samą głębokość we wszystkich miejscach, dzięki czemu w momencie bladnięcia, dzieje się to równocześnie na całej powierzchni wzoru. Wszystkie barwniki(proponujemy kilka kolorów) są nietoksyczne, przebadane dermatologicznie i pod kontem alergiczności, dając całkowite bezpieczeństwo zabiegu, poparte dodatkowo, najwyższej klasy sprzętem do wykonywania makijażu trwałego. Niedościgniona precyzja tego sprzętu oraz przeszkolenie i doświadczenie naszego personelu gwarantują również zadowolenie z efektu końcowego. Przed zabiegiem usta znieczulane są maścią Emla.

 

Biotatuaż

Tatuaże wykonujemy metodą Conture Make Up, która charakteryzuje się tym, że wzór nią wykonany utrzymuje się przez okres od 3 do 5 lat po czym stopniowo zanika. Trwałość tatuażu wykonywanego tą metodą wynika ze specyfiki zabiegu. Otóż barwnik wprowadzany jest po drugą warstwę naskórka. W zależności od tempa łuszczenia się naskórka w naturalny sposób, barwnik znika razem z nim u jednych osób trochę szybciej u innych wolniej. Można oczywiście wykonywać korekty zanikającego wzoru, za cenę niższą niż wykonanie nowego wzoru, i tym samym utrzymać rysunek jeśli nadal się podoba. Metoda ta, ze względu na dużo większą precyzję niż tradycyjna, zapewnia bardzo dokładne wprowadzenie barwnika na tę samą głębokość we wszystkich miejscach, dzięki czemu w momencie bladnięcia, dzieje się to równocześnie na całej powierzchni wzoru. Cena uzależniona jest od wielkości wzoru i wielkości powierzchni wypełnianych barwnikiem. Wszystkie barwniki (proponujemy kilka kolorów) dostarczane przez producenta urządzenia do makijażu trwałego i biotatuażu - Long Time Liner, są nietoksyczne, przebadane dermatologicznie i pod kontem alergiczności, dając całkowite bezpieczeństwo zabiegu, poparte dodatkowo, najwyższej klasy sprzętem.

 

Peelingi

Przebarwienia usuwa się wykonując odpowiedni dla rodzaju skóry i nasilenia problemu peeling (wykorzystująckwasy owocowe,najczęściej kw.glikolowy lub kw.tca). Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, by lekarz przeprowadzający zabiegdobrał metodę w zależności od wymagań klienta, rodzaju cery i problemu. Powinien też móc wykluczyć wszelkieprzeciwwskazania. Zabiegi należy powtórzyć 4 razy w 2 tygodniowych odstępach lub, w przypadku złuszczaniaza pomocą kwasu glikolowego, minimum 6 razy. Podstawowymi przeciwwskazaniami są: oczywiście ciąża,opryszczka aktywna (jeśli jest skłonność do opryszczki, to przed zabiegami należy przejść kurację heviranem),aktywny trądzik. Po zabiegach ślady są prawie niewidoczne, brak jest zaczerwienienia, ale skóra łuszczy się jakpo opalaniu. Zalecane jest stosowanie odpowiednich preparatów w domu, razem z, nieodłącznymi o tej porze,wysokimi filtrami słonecznymi stosowanymi bardzo często (co parę godzin).

 

Nadpotliwość

Cena leczenia nadpotliwości uzależniona jest od miejsca, w którymma być zabieg wykonany, tzn. od wielkości powierzchni na której należywprowadzić preparat (botox - toksyna botulinowa). Od tego zależy równieżilość zużytego preparatu, który stanowi główny koszt zabiegu.
Zabieg polega na obstrzykiwaniu preparatem miejsca, w którym występujeproblem. Wykonuje się go jednorazowo i wystarcza na określony czas ( 6-12 m-cy).
Koszt zabiegu może wzrosnąć jeśli dotyczy to dużych powierzchni i będzie wymagało użycia dodatkowej dawki preparatu.
Dokładniejszych informacji można udzielić dopiero na podstawie przeprowadzonego rozpoznania przed zabiegiem.

Trądzik

Proponujemy różne metody usuwania trądziku, w zależności od jego rodzaju.
Również od typu trądziku zależy to czy można je zastosować czy nie - wiek nie odgrywa tu większej roli.
Dopiero badanie pozwala stwierdzić jaki sposób walki z trądzikiem wybrać, czyprzepisać leczenie farmakologiczne w domu, czy zastosować głębokie peelingi lekarskie.

 

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia usuwa się wykonując odpowiedni dla rodzaju skóry i nasilenia problemu peeling (wykorzystująckwasy owocowe,najczęściej kw.glikolowy lub kw.tca). Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, by lekarz przeprowadzający zabiegdobrał metodę w zależności od wymagań klienta, rodzaju cery i problemu. Powinien też móc wykluczyć wszelkieprzeciwwskazania. Zabiegi należy powtórzyć 4 razy w 2 tygodniowych odstępach lub, w przypadku złuszczaniaza pomocą kwasu glikolowego, minimum 6 razy. Podstawowymi przeciwwskazaniami są: oczywiście ciąża,opryszczka aktywna (jeśli jest skłonność do opryszczki, to przed zabiegami należy przejść kurację heviranem),aktywny trądzik. Po zabiegach ślady są prawie niewidoczne, brak jest zaczerwienienia, ale skóra łuszczy się jakpo opalaniu. Zalecane jest stosowanie odpowiednich preparatów w domu, razem z, nieodłącznymi o tej porze,wysokimi filtrami słonecznymi stosowanymi bardzo często (co parę godzin).

 

Zamykanie naczynek krwionośnych

Rozszerzone naczynka krwionośne usuwane są za pomocą metody mikrokoagulacji wysokich częstotliwości, którego działanie nie jest związane z odparowywaniem tkanki a jedynie koagulowaniem (krzepnięciem) krwi w miejscu przepływu prądu. Nie używamy do tego typu zabiegów lasera. Metoda mikrokoagulacji wysokich częstotliwości przeznaczona jest do zamykania naczynek na twarzy, gdzie ich przekrój jest mniejszy niż np. na nogach. Efekty w przypadku naczynek na twarzy są bardzo dobre, przy mniejszym ryzyku niż w przypadku zabiegów laserem, a na nogach czy innych miejscach, gdzie przekrój naczynek włosowatych jest większy niż na twarzy niestety gorszy, tzn. skutecznie zamykane są tylko naczynka o mniejszym przekroju.
PRZECIWWSKAZANIA:
- Metalowe elementy w ciele (np. endoprotezy, stymulator serca)
- Stany zapalne występujące w okolicy zabiegu
- Zapalenie żył
- Ciąża
- Okres bezpośrednio przed miesiączką (większa wrażliwość na ból)
- Ogólne infekcje organizmu.

 

Warszawa C. H. Blue City, poziom +4

tel. 883 058 888
od Pn do Pt w godzinach 9.00 - 21.00,
Sobota 10.00 - 20.00
Niedziela 10.00 - 20.00.

e-mail: poczta@afrodytasalon.pl

 

Powiadom znajomego Wersja do druku Drukuj artykuł